From Test-Scratch-Wiki
- Ця сторінка лише коротко описує функціонування пошуку. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці про пошук в українській Вікіпедії.
Найшвидшим спосібом відшукати певну інформацію у MediaWiki є прямий пошук. У правому верхньому кутку сторінки є поле для вводу Search. Якщо натиснути на його правому краї, поле розсунеться, даючи місце для вводу пошукового запиту. Натискання в іншому місці відкриє окрему сторінку для пошуку з тим-таки полем для вводу запиту. Саме вона нам і потрібна для початку.
Введи свій пошуковий запис у це поле, обери під ним варіант "Вибірково" та познач простори назв "Ukr" і "Ukr talk", а також внизу "Запам'ятати вибір для майбутніх пошуків". Натисни клавішу Enter
або блакитну кнопку Search. Всі подальші пошуки відбуватимуться уже в англомовній та в українській Тестовій Скретч вікі. Якщо цих початкових налаштувань не виконати, пошук за замовчуванням відбуватиметься лише в англомовній версії і жодну українську сторінку не буде знайдено. Всіма цими складнощами ми завдячуємо тестовому режиму функціонування української Скретч вікі.
Як це працює
Пошук у Скретч вікі працює так:
- Розглядаються і назви сторінок, і їхній вміст.
- Вміст статей розглядається у вихідній (вікітекстовій) формі, тобто таким, яким текст статті виглядає у вікні редагування після натискання "Edit".
- Якщо фразу взяти в лапки, як і в традиційних пошукових системах, шукатиметься точне словосполучення.
- Пошук не розрізняє малих та великих літер, приміром, запити "MediaWiki", "mediawiki" та "MEDIAWIKI" дадуть той самий результат.
Обмеження пошуку
Окрема сторінка для пошуку дозволяє детальніше налаштовувати область, в якій пошук відбувається. Так, якщо ти хочеш розширити пошук на шаблони та категорії, відміть галочками ще й пункти "Template" та "Category" відповідно. Призначення різних просторів назв можеш знайти на цій сторінці.
Налаштувати простори назв, у яких відбуватиметься твій пошук, можна також із меню налаштувань. Це можуть зробити тільки авторизовані користувачі (ті, хто увійшли до системи).